Ambulatoorne pisikirurgia

Teostame sünnimärkide, nahakasvajate ning nahaaluskoe kasvajate (lipoomide, ateroomide) kirurgilist eemaldamist. Viiruslikke nahahaigusi (papilloome, kondüloome, viirustüükaid) ning hemangioome ravime elektrokirurgiliselt, viimaseid ka lasermeetodil. Naha liigsarvestumise korral kasutame naha küretaaži, dermabrasiooni ja elektrokirurgiat.

Erinevate naha- ja ka nahaaluskoe kasvajate eemaldamise täpsem metoodika sõltub kasvaja tüübist, suurusest ja kehapiirkonnast, kus see asub. Reeglina saadetakse eemaldatud kude laborisse uurimiseks, et kinnitada eelnevat diagnoosi – kas tegu oli hea- või pahaloomuliste muutustega.

Ambulatoorse pisikirurgia protseduurid tehakse kohaliku tuimestusega. Protseduur kestab reeglina vähem kui 1 tund ning see ei ole valulik (mõningast valu põhjustab ainult tuimestussüst). Haavale pannakse õmblused, mille eemaldamiseks tuleb kliinikusse tagasi tulla 1-2 nädala möödudes, sõltuvalt haava paikmest ja suurusest.

Ambulatoorset pisikirurgiat teostavad üldkirurg dr Marianne Niin, plastika- ja rekonstruktiivkirurg dr Pille Kirjanen, pea- ja kaelakirurg dr Indrek Mikomägi ja lastekirurg dr Indrek Varik.